Erik Best: Anti-antiPutinovskou cenu získává…

Děti Země zavedly v roce 1992 anticenu Ropák roku za antiekologický čin roku. Šestkrát ji získal ministr životního prostředí, obvykle za to, že o ekologii říkal jedno a ve skutečnosti dělal druhé, alespoň v očích vybírajích členů komise.

Ropák roku loni skončil, ale mohl by být inspirací pro novou anticenu, která by se udělovala vládnímu úředníkovi nebo společenskému lídrovi, který nejvíce klame veřejnost ohledně svých protiruských zásluh. Nikdo nechce přiznat, že dává přednost penězům před morálkou, ale jak se válka na Ukrajině protahuje, děje se to stále častěji.

Ministr průmyslu Jozef Síkela (STAN) se už měsíce chlubí, jak je Česká republika „nezávislá“ na ruském zemním plynu, ale energetický expert Vladimír Štěpán včera ke konci pořadu K věci na CNN Prima News prohlásil, že státní firma ČEZ a s ní spojené firmy aktuálně přes Rakousko dovážejí ruský plyn v objemu až 50 % denní české spotřeby. Podle Štěpána se to tají.

„Jak je to možné“, ptá se, „když tato vláda říká, že ho (ruský plyn) nechce?“ Síkela to bude moci vysvětlit, až si půjde pro svou anti-antiputinovskou cenu.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Energetika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *