Marek Řezanka: Opět nenechá nikoho padnout?

Česká mainstreamová média se mohla takřka pominout, když slovenský premiér Robert Fico prohlásil: „Vícero členských zemí NATO a Evropské unie uvažuje, že na bilaterální bázi pošlou na území Ukrajiny své vojáky.“ A k tomu dodal zásadní doplnění:

Já si nedovedu představit, že na území Ukrajiny budou vojáci NATO. Ze Slovenska nepůjde na Ukrajinu žádný voják.

Takto mluví státník, kterému záleží na životech svých občanů.

Nyní se podíváme, jak hovoří někdo, jemuž jsou životy českých občanů zcela ukradené.

Petr Fiala proslul výrokem, jak za energetické krize, kterou svou politikou zapříčinil jeho kabinet, „nenechá nikoho padnout“. Bohužel je těch padlých více než dost včetně tradičních podniků, které přežily i druhou světovou válku. Stejně tak Petr Fiala sliboval například nízké daně či obnovu Ukrajiny. Naposledy se nechal slyšet: „Česko se nechystá vysílat vojáky na Ukrajinu.“

Petr Fiala již tolikrát nemluvil pravdu, že jeho slovům z principu nevěřím. Navíce zde máme prohlášení francouzského prezidenta, Emmanuela Macrona:

Není tu shoda na oficiální podpoře vyslání jakýchkoli pozemních sil. To znamená, že nic nemůže být vyloučeno. Uděláme všechno, co můžeme, abychom zajistili, že Rusko nezvítězí.

Po těchto slovech málokdo z nás může zůstat na pochybách o tom, že poté, co Evropská unie obětovala válce na Ukrajině své zbraně a svou ekonomiku, je ochotna přihodit i „lidský potenciál“ – jinými slovy – vydat na krvavá jatka své občany. Žádné plané strašení, žádné „hoaxy“. Reálná hrozba to je.

Každý z nás se musí rozhodnout, nakolik si váží života svého a svých blízkých – a podle toho se k Fialově kabinetu postavit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *