Karel Petřík: Prezident USA mění tradice a školí křesťany. Kam jdeme?

Vyhlásil chvíle LGBT slávy v den největšího křesťanského svátku. Protestujícím sdělil, že jsou šiřitelé nenávisti k bližním, zrádci nových hodnot.

Nevím, jak by reagovali muslimové, kdyby se tímto dnem slávy stal třeba první den RAMADÁNU. Neumím si to představit. Asi nikdo. Křesťané nastaví druhou tvář a políbí boty. A umím si představit, že někteří u nás podpoří vznik nové tradice a největší křesťanský svátek se stane současně oslavou sexuálních úchylek co jich jen je. Vždyť co se v USA dělá, dobře se dělá.

Je hezké, že prezident státu, který zakazuje rodičům bránit mrzačení těl svých nezletilých dětí, pak těm dětem věnuje tak hezký den slávy. A když pak je jejich zmrzačená duše dohání k úvahám nad ukončením svého života, nezištně nabízí pomoc systému! Je to pokrok, jak mnozí říkají? K čemu jsme pokročili?

Když už dostanou náctiletí možnost suverénně rozhodovat o svém pohlaví, je dalším logickým krokem možnost rozhodovat ve volbách o své budoucnosti. Náctiletá práčata pak jistě budou se samopaly v rukou hájit „svou“ volbu proti každému, kdo ji nepřijme. Velitel a samopal se stanou jejich jistotou v jinak rozvolněném světě. Bude i toto pokrok?

Nevím jak proces výroby magorů z mladé generace dopadne.

Oni se stávají díky technologiím, které dokázaly nahradit rodiče, prarodiče i opravdové přátele, obětí drogy, která nakonec zničí i je. Oni budou první obětí systému a my se staneme jejich obětí.

Už dnes hrozivě roste počet dospívajících, co si neví rady se svým životem, protože jim „nenahraditelný přítel v plastu“ zpřetrhal mezigenerační pouta a vzorce společenských vztahů.

Berou léky na deprese, protože chytrý telefon je nikdy nepohladí a nebude je mít nikdy rád. Ty, kteří je mohou pohladit a mají je rádi, ty k nim nepustí. Tam krok po kroku jdeme?

Pro člověka jsou prý nejdůležitější mezilidské vztahy. Mladé však začínají pohlcovat vztahy s mobilem. Zajímá to někoho? Řeší to někdo? Nebo to je ten pravý pokrok a naše budoucnost? Kde a v čem je ukryto světélko naděje?

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Glosy se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *