Erik Best: Černochová pošle Zelenskému vojáky

Americký poradce pro národní bezpečnost Jake Sullivan minulý týden řekl, že balíček vojenské pomoci Ukrajině ve výši 61 miliard dolarů samozřejmě nezahrnuje vojáky. Jak uvedl, zahrnuje techniku, kterou budou vojáci potřebovat, ovšem vojáky bude muset dodat sama Ukrajina.

Ta schválila nový mobilizační zákon, jak poznamenal, a také zavedla řadu protokolů ke zvýšení počtu vojáků, kteří budou každý měsíc mobilizováni, aby měla k dispozici početní stav nutný k obsluze techniky, již bude nyní dostávat od Kongresu. Prezident Joe Biden už jednal s prezidentem Volodymyrem Zelenským o otázce mobilizace a o tom, jak do bojových linií získat dostatek sil, řekl Sullivan.

Česká ministryně obrany Jana Černochová pro MF Dnes řekla, že máme povinnost se neustále jakýmikoli aktivitami zapojovat a že pokud Ukrajina požádá Českou republiku, aby začala domů posílat bojeschopné muže, potřebná legislativa bude změněna. Zdá se, že balíček pomoci ve výši 61 miliard dolarů skutečně, byť nepřímo, vojáky zahrnuje.

O autorovi podrobněji ZDE

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *