Urážka inteligence normálně myslících obyvatel světa!

USA ve Vietnamu vyvraždily 4 milióny civilistů a milión vietnamských vojáků. V Iráku pod průhlednou trapnou záminkou chemických zbraní půl miliónu civilistů a ve válkách v Kambodži, Libyi, Srbsku a jiných zemích další milióny civilistů. Kolik z toho bylo dětí a žen, dostupné zdroje raději ani neuvádí.

Přes tato otřesná čísla jsme nikdy v našich i jiných světových médiích neslyšeli ani slůvko odsouzení Ameriky, nečetli v palcových titulcích o zvěrstvech USA, že američtí prezidenti jsou zrůdy a váleční zločinci, neposlouchali sáhodlouhé lživé brutálně překroucené litánie v televizních zprávách.

A teď, když válka Ruska na Ukrajině čítá nepatrné procento obludného řádění Američanů, pouhých tisíc civilních obětí, je nám americkými, evropskými a našimi médii Rusko prezentováno, podsouváno, vnucováno jako nejhorší zlo světa. Média dokonce hlásají, že kdokoliv Putina jakýmkoliv způsobem usmrtí, sprovodí ze světa, prokáže lidstvu velikou službu.

Celý svět se spojil ke zdrcujícím sankcím proti Rusku, přejmenovává ulice a náměstí, vyřazuje ruské sportovce ze soutěží. A Američané, kteří válku dvou slovanských národů vyprovokovali, jsou oslavováni jako hrdinové, jako naši spojenci a spasitelé a dokonce je prosíme div ne na kolenou, aby si u nás vybudovali vojenské základny.

Marcela Schreiberová


Komentář Romana Miliána
Vieme prečo je to tak: Silnejší tvorí realitu, mení históriu, hovorí, čo si máme myslieť, čo je pravda a čo nepravda a najmä dáva zreteľne najavo, že máme držať hubu a kráčať podľa toho, ako nám pískajú.

Příspěvek byl publikován v rubrice Dějiny a současnost, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

4 komentáře: Urážka inteligence normálně myslících obyvatel světa!

 1. Anonym napsal:

  Média nejsou demokratická, jsou na straně buržoazní demokracie, která je antagonistická, nespravedlivá, odsouzená k zániku.

  • admin napsal:

   Zdravím Vás.

   S Vaším příspěvkem souhlasím. Jen k posledním Vašim slovům si dovolím poznamenat toto. Tedy, že burž. demokracie je odsouzená k zániku. V zásadě lze souhlasit. Jenže vyvstává jedno zlověstné ALE. Co mám na mysli.

   Kapitalismus sebe sama dostatečně vyčerpal natolik (nesplatitelné dluhy), že jeho pokračování v dosavadní podobě již NENÍ možné. Doposud mocní tohoto světa to řešili válkami, lokálními až světovými, aby se zadlužená ekonomika restartovala. Jenže to už není možné na poli válečné vřavy, protože svět má k rukám jaderné zbraně. A jejich použití, jak je nejen Vám známo, by ukončilo lidské dějiny jednou provždy. Kdo tvrdí opak, je zcela mimo realitu.

   A proto vládnoucí vrchol kapitalistické hierarchie dospěl již před lety ke klíčovému poznání, tedy, že je třeba společenský vývoj zvrátit zpět do otrokářského řádu. Tato možnost, ovšem, by nikdy nepadala v úvahu, kdyby sovětští komunisté v čele s Gorbačovem nerozhodli směrem k likvidaci nejen SSSR, ale vůbec celého socialismu na této planetě. Názor, že socialismus přece zůstal zachován v ČLR, osobně nesdílím, protože v Číně je nastolena tvrdá a nekompromisní burž. diktatura, nemající se socialismem, který jsme my starší již zažili, zhola nic společného.

   Aniž bych dále dopodrobna rozváděl mou úvahu, doporučuji se seznámit s těmito dvěma články:

   https://nase-pravda.net/2022-06-26-01/
   https://nase-pravda.net/2022-07-25-06/

 2. Jindřich Kania napsal:

  Jen drobná poznámka k textu:
  Není to celý svět, kdo v režii v režii loutkovodičů takových holomků, jako je jistý zelinář nebo domácí fialka, štve proti Rusku už desítky let a nyní štvaní vystupňuje do krajnosti…Ani v těch zemích, kde kámoši fašistů vládnou a s podporou medioprostitutů
  se usilovně snaží oblbovat občany zemí, není jisté, kde je většina….
  Jen tak na okraj otázka: kolika mistrovství světa v atletice by se mohli zúčastnit při stejném metru sankcí proti sportovcům všech zemí, účastnit Američané? …
  Jindřich K.

  • admin napsal:

   Pane Jindřichu, zdravím Vás v krajně pohnuté době.

   Děkuji za Váš příspěvek, rád aspoň stručně se vyjádřím.

   Předně, plně s Vámi souhlasím, že ani zdaleka celý svět je proti Rusku, samozřejmě. Jinak by přece nevznikla organizace BRICS, coby hospodářské uskupení Brazílie, Ruska, Indie, Číny a Jižní Afriky. V současné době státy BRICS tvoří skoro 27 % územní plochy všech zemí a žijí v nich 42 % obyvatelstva planety. Hospodářsky relativně nejsilnější (v přepočtu na obyvatele) je zatím Rusko, absolutně (v souhrnu) vede ovšem Čína.

   K Vaší poznámce, že i v jámě lvové, tedy v EU a v USA, „není jisté, kde je většina“. Opět, plný souhlas. Jenže zde je potřeba zmínit zásadní věc, a sice volby do parlamentů. Pokud totiž levice se do parlamentu nedostane, pak divoké reje zběsilé sebranky, pro kterou amer. stíhačky F-35 jsou důležitější než ruský plyn a ropa pro nadcházející zimu (která, mimochodem, ani zdaleka nemusí být teplá), nebudou utuchat, ale naopak sílit až do krajnosti, tedy až k hospodářskému a sociálnímu kolapsu.

   Jinak řečeno, vláda odráží jen to, co zasel lid ve volbách. Bohužel, je jen smutnou skutečností, že sdělovadla ohýbají názor lidu směrem k sebezničení. Tohle se v minulosti dělo nejednou. Zde doporučuji výborný rozbor prof. S. Kučerové:

   https://nase-pravda.net/2022-07-25-04/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *