Prof. Ing. Peter Staněk, CSc.: Jakým právem Klaus Schwab vystupuje na G20?

Skutečně Organizace spojených národů propaguje ty krásné ideje, které ovšem byly krásné při vzniku OSN, při vzniku VTO, WHO, Mezinárodního měnového fondu nebo Světové banky?

Paradoxní je jedna věc. Například Mezinárodní měnový fond v minulém roce vydal zásadní zprávu, ve které varoval před růstem moci transnacionálních korporacích. Oni to dokonce vyčíslují. Je to 7000 korporací, které ovládají 90 % obchodu, výroby, služeb a všeho ostatního. Varují, že to může vést ke katastrofě. Nikdo ovšem neslyší. Světová banka také varuje před tím, že druhý pilíř nikdy nebude řešením penzijní krize. Může ji zmírnit, ale nebude řešením, ale opět nikdo neslyší. To vše jen prokazuje selhávání mezinárodních institucí a jejich pohlcování kapitálem.

Opravdu dnes řeší OSN role, které ji byly přisouzeny při vzniku? Proč selhávají organizace mezinárodního společenství? Jak pohlíží na hrozbu velkého světového konfliktu? Jaké dnes existují nejmodernější zbraňové systémy? Jaký svět chceme zanechat našim dětem? Jaký je vliv po těžbě břidlicového plynu? Jak skutečně ničíme planetu?!

Co dělal pan Klaus Schwab na zasedání zemí G20 v Indonésii, když nezastupoval žádný stát, žádnou vládu, žádnou strukturu a přednášel, co mají národní vlády nejvyspělejších zemí dělat? To jsme jako kam dospěli, že nám budou mimovládní organizace diktovat, co bude povinné. Jakým právem? Ještě budou mluvit o demokracii? Vždyť je to popření všech demokratických principů!

Klíčová moje odpověď a naděje je velice prostá. Mohou dělat jen to, co jim dovolíme. Záleží na každém z nás, abychom přemýšleli a rozhodli se, co chceme udělat. Když se všichni rozhodnou, tak smetou tyhlety elity, kterým pak nepomůže ani speciální oddíl, ani echolon, ani nic jiného.

Změna musí začít od každého z nás, kdy musíme začít přemýšlet, uvažovat v souvislostech ne kvůli sobě, ale kvůli svým dětem. Jaký svět chceme zanechat našim dětem? Chceme jim zachovat svět, za který nás za dalších 5 let děti poplivají? Děti si pak řeknou: „Proboha, jak jste toto mohli dovolit.“

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *