Donald Trump pro územní ústupky Ukrajiny

Bývalý americký prezident Donald Trump v rozhovoru pro Reuters řekl, že je nyní ten správný čas, aby se USA pokusily přesvědčit Ukrajinu a Rusko k mírovým rozhovorům. Kyjev podle jeho názoru bude muset udělat „nějaké územní ústupky“, aby válku ukončil.

Myslím, že to nejlepší, co by teď měly USA udělat, je pracovat pro mír: přivést Rusko a Ukrajinu do přímého kontaktu a pracovat pro mír. Dá se to udělat a je správný čas, řekl Trump ve čtvrtek. Dodal, že kdyby byl prezidentem, „o všem by se dalo vyjednávat“, ale velký kredit si získali Ukrajinci, kteří „rozhodně brání svou zemi“. Ukrajinci by podle Trumpa měli mít právo ponechat si hodně z toho, co získali, a myslím, že Rusko by s tím souhlasilo. Potřebujete správného prostředníka nebo vyjednavače a my ho teď nemáme, dodal.

Trump také vyjádřil názor, že Putin, s nímž navázal přátelské vztahy, když byl prezidentem, „je stále silný, ale nepochybně byl poněkud oslaben“ povstáním Jevgenije Prigožina a jeho žoldácké skupiny Wagner. Pokud by byl Putin zbaven moci, neví se podle bývalého prezidenta, jaká by byla alternativa. Mohlo by to být lepší, ale také mnohem horší.

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Politika. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *