Dr. Paul Craig Roberts: Konec éry spravedlnosti. V roce 2023 není v západním světě spravedlnost již k nalezení

Příkladů je mnoho. Psal jsem o nespravedlnosti páchané na Julianu Assangeovi, Trumpových příznivcích a těch, kteří se museli podrobit „očkování“ Covidem.

Tentokrát to budu ilustrovat na „případu podvodu“ proti Trumpovi za údajné nadhodnocení hodnoty jeho nemovitostního majetku a za přihlížení celého světa na genocidě Palestinců pod záminkou „sebeobrany“ Izraele.

„Případ podvodu“ proti Trumpovi spočívá v ničím nepodloženém obvinění Trumpa ze strany newyorské generální prokurátorky Letitie Jamesové, žákyně George Sorose, která je na záznamu jako Trumpova odpůrkyně.

Nejedná se o soudní proces. Neexistuje žádná porota. Zinscenované řízení slouží pouze k tomu, aby soudce určil, jak vysokou pokutu má Trump zaplatit za údajné – žádný důkaz není předložen, pouze obvinění Letitie – nadhodnocení hodnoty svých podílů.

Soudce Engoron se podle mého názoru oddává své veřejně přiznané nenávisti k Trumpovi. Právě soudce by měl být obžalován a postaven před soud. Je vinen tím, že ignoroval rozhodnutí odvolacího soudu, který stanovil promlčení případu. Vydal zkrácený rozsudek proti Trumpovi ve výši 250 miliónů dolarů dříve, než začal proces určování Trumpovy pokuty.

Engoron a jeho zaměstnanci jsou zarytí demokraté. Poskytovali politické příspěvky Demokratické straně, které jsou v rozporu s pravidly chování soudců a jejich úředníků.

Navíc tento zaujatý soudce rozhodl proti Trumpově možnosti vyjádřit svůj názor a zabránil Trumpovým právníkům poukázat na směšnost obvinění.

Obvinění, že Trump nadhodnotil hodnotu svých nemovitostních podílů, je pouze ničím nepodloženým názorem zaujaté Trumpovy nenávistnice Letitie Jamesové, která tvrdí, že stát New York byl poškozen údajným Trumpovým nadhodnocením hodnoty jeho podílů.

Soudkyně, která nemá kvalifikaci odhadce nemovitostí, tvrdí, že Trumpovo Mar-a-Lago má hodnotu pouze 18 miliónů dolarů. Časopis Forbes mu přisuzuje minimální hodnotu 350 miliónů dolarů.

New York ani nikdo jiný neutrpěl údajným a ničím nepodloženým tvrzením, že Trump nadhodnotil hodnotu svých majetků.

Jak uvedla americká zastupitelka Elise Stefaniková ve svém etickém podnětu podaném proti soudci Engoronovi v New Yorku, „při soudním řízení nebyl předložen žádný důkaz, který by naznačoval podvod, a ve skutečnosti podstatné důkazy naznačovaly opak“.

Obžalovaný splatil sofistikovaným bankám z Wall Street včas a v plné výši i s úroky, jak bylo dohodnuto. Žádná pojišťovna nezaplatila ani cent. A tyto údajně podvedené banky a pojišťovny s obžalovaným nadále obchodují.

Dvě banky skutečně provedly vlastní analýzy čistého jmění prezidenta Trumpa, jak vyplynulo ze svědeckých výpovědí, a pro některé developerské projekty se banka ucházela o podnikání prezidenta Trumpa, nikoli naopak.

Společnost Trump Organization v těchto výpovědích ocenila Mar-a-Lago na 426 až 612 miliónů dolarů, zatímco paní Jamesová a soudkyně na 18 až 27,6 miliónu dolarů, což vyvolalo posměch prominentních realitních makléřů, kteří považovali tvrzení Trumpa nenávidějící soudkyně za „směšné“.

Soudkyně, která prohlásila, že Trump je „špatný člověk“, vypustila ze záznamu pro Trumpa ospravedlňující důkaz v podobě místopřísežného prohlášení Lawrence Moense, předního makléře luxusních nemovitostí v Palm Beach, který uvedl, že kdyby měl možnost Mar-a-Lago prodat, prodal by ho někomu s „čistým jměním v řádu několika miliard“, například Elonu Muskovi, králům, císařům a hlavám států. Engoron toto tvrzení označil za „nepodložený sen“, ale připustil svědectví někoho ze strany generálního prokurátora, který pomáhal přijít s částkou 250 miliónů dolarů za odpuštění, což naznačuje, že banky přišly o více než 100 miliónů dolarů na úrocích, protože finanční výkazy byly nadsazené. TO JE POUZE TVRZENÍ SOUDCE A LETITIE, NIKOLIV TVRZENÍ BANK. ŽÁDNÉ POŠKOZENÉ STRANY NEEXISTUJÍ.

ABY BYLO JASNO, „PŘÍPAD PODVODU“ PROTI TRUMPOVI NEMÁ ŽÁDNÉHO ŽALOBCE KROMĚ LETITIE.

JAK SE TAKOVÝ FALEŠNÝ PŘÍPAD DOSTAL DO JUSTIČNÍHO SYSTÉMU?

ODPOVĚĎ ZNÍ, ŽE AMERICKÝ SYSTÉM „JUSTICE“ NENÍ NIC JINÉHO NEŽ ZBRAŇ PROTI ODPŮRCŮM DEEP STATE. TRUMP JE PRONÁSLEDOVÁN Z JEDINÉHO DŮVODU – ABY VŠEM BUDOUCÍM PREZIDENTSKÝM KANDIDÁTŮM BYLO JASNÉ, ŽE POKUD SE POKUSÍTE ZASTUPOVAT LID MÍSTO VLÁDNOUCÍHO ESTABLISHMENTU, BUDETE ZNIČENI.

Nyní se obraťte na zničení Palestiny Izraelem za podpory Spojených států, Republikánské strany, křesťanských evangelikálů a loutkových států, které tvoří americké impérium. Rusko, Čína, Írán, Sýrie, Hizballáh a zbytek světa po měsíci masakru nepodnikly žádné kroky k jeho zastavení.

Žádná vláda nehnula prstem proti deklarovanému záměru Izraele zničit zbytky Palestiny, které ještě přetrvávají po 75 letech pokračující izraelské krádeže Palestiny jejím obyvatelům.

Velkomorální západní vlády zakazují občanům protestovat proti izraelskému vyvražďování Palestinců. Americké korporace a právnické firmy shromažďují jména protestujících studentů a zařazují je na černou listinu uchazečů o zaměstnání. Který bezúhonný člověk by pro takové firmy pracoval?

Nyní jsme prožili více než měsíc izraelského bombardování, které neúprosně zabíjí 10 tisíc palestinských žen a dětí, a celý svět společně nedokáže toto zvěrstvo zastavit. Když se o to snaží OSN, Washington OSN vetuje. Vyhlášenou politikou Izraele je vyhnat všechny obyvatele Gazy do Sinajské pouště do „stanových městeček“, odkud Izrael očekává, že je Evropa a USA jako přistěhovalce přijmou, a Palestinu tak vymažou z dějin.

Podle zpráv o masivním hromadění amerických vojenských sil kolem Izraele a oznámení, že Washington má v hledáčku Hizballáh, Írán a Sýrii, se zdá, že USA jsou zaměstnány jako izraelský agent ve prospěch Velkého Izraele – „od Nilu po Eufrat“. Etnická čistka Palestiny je začátkem masakru.

Zde je zpráva o etické stížnosti poslankyně Stefanikové podané na soudce.

ZDROJ (překlad Zvědavec)

Příspěvek byl publikován v rubrice Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *