Prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D.: Tají nám MOBILIZACI? Ukrajina přestává prakticky existovat (videorozhovor)

Jistá Jelena Alexejevová, Ukrajinka, nyní žijící v Rusku, napsala k níže uvedenému videovystoupení prof. Petra Druláka následující slova:

Jsem bývalá ukrajinská občanka, 40 let mého krásného života uplynulo v Charkově, už 24 let jsem občankou Ruska. Z celého srdce miluji tuto zemi. Jako jsem kdysi milovala svou vlast.

Ale teď je vlast v průšvihu a všechno, co se s ní dělo po rozpadu Sovětského svazu, bylo před mýma očima. Jak se měnily dějiny a dělali z nás nepřátele s Ruskem. Jak přišli nejen instruktoři NATO, ale i američtí praporečníci. Mou bolest vnímám jak pro Ukrajinu, tak pro Rusko.

Pro Američany je tato válka výhodná a je tak smutné, že Evropa je vinna touto válkou stejně jako ona. V této válce nejsou žádní vítězové, jen poražení. Modlím se za mír! Vše dobré, miláčku mého srdce Česko!

Pozn. Naší Pravdy: Tragédie války na Ukrajině je oboustranná, tedy jak ze strany Ukrajiny, tak ale také ze strany Ruska. Ze strany Ukrajiny se jedná o snahy zavléci zemi do NATO, což, již z pohledu slibů Západu nerozšiřovat po rozpadu SSSR NATO na Východ (ZDE), je nepřípustné.

Ze strany Ruska se však jedná o čistě koloniální válku, protože Rusko ve smyslu domácí ekonomiky je před krachem, zdroje pro ruský oligarchát byly natolik vyčerpány, domácí průmysl a výzkumná základna natolik rozkradena vlastníkům do zahraničí, sociální politika Ruska je natolik zoufalá, ba přímo až neudržitelná, že jediným řešením pro ruský oligarchát, jak si prodloužit současný život, je expanze panství přesně dle pravidel koloniálního Západu. Ostatně, o tomto ke konci ledna vystoupil v rozhovoru hrdina SSSR generálmajor prof. Alexandr Ruckoj, který výše uvedená slova jen potvrdil se vším všudy: ZDE

Jinak řečeno, ani USA, ani Francie, Německo či Británie by dávno nebyly tím, čím jsou, pokud by ztratily možnost doslova bezuzdně těžit surovinové bohatství v koloniích. A protože Rusko je klasický kapitalistický stát se všemi doprovodnými jevy, jež jsou kapitalismu vlastní, NUTNĚ POTŘEBUJE expanzi do okolí, proto ta válka Ruska proti Ukrajině. Je zcela zřejmé, že pojmy jako denacifikace a demilitarizace Ukrajiny jsou jen a pouze zástěrkou, aby ruský národ tu válku Ruska proti ukrajinskému, kdysi bratrskému národu v rámci společného Sovětského svazu, tzv. sežral.

Avšak všeho dočasu! Vzájemné vybíjení a mrzačení stovek tisíc mužů na obou stranách válečné fronty, se nemůže neprojevit nejen morálním úpadkem, ale také ekonomickým a sociálním debaklem na obou stranách. Důkazem budiž skutečnost, že Rusko během více než dvacetileté nadvlády více než stovky dolarových proamerických miliardářů pod ochrannou rukou ruských prezidentů, zvedlo oproti konci SSSR svůj hrubý domácí produkt sotva o ubohých 30 %, zatímco HDP západních zemí za stejnou dobu vzrostl o 250 % a HDP Číny dokonce 14.5x! (podrobněji ZDE). Pravda, o tomto ani prof. Drulák nepoví českému posluchači ani slovo.

Prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D.: Tají nám MOBILIZACI?
Ukrajina přestává prakticky existovat

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Aktuality, Analytika, Kauza Ukrajina, Rozhovory se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

16 komentářů: Prof. Ing. Petr Drulák, Ph.D.: Tají nám MOBILIZACI? Ukrajina přestává prakticky existovat (videorozhovor)

 1. admin napsal:

  Paní Ivanko, zdravím Vás.

  Ono všecko je spojeno s Velkým třeskem, tedy s řízeným, tedy zrádcovským rozvratem SSSR. Kdyby k němu 26. prosince 1991 nedošlo, nikdo by Ukrajinu v posledních letech prostě a jednoduše neřešil, protože ta byla pevnou a nedělitelnou součástí SSSR. Konec konců, docela nedávno, 30. prosince 2022, uplynulo přesně 100 let od vzniku SSSR. Takže asi tak.

  • Aleš napsal:

   Chvála Bohu vše je konečné a to je v případě SSSR i krásné.

   • admin napsal:

    Pane Aleši, kdyby se SSSR zrádnou politikou ÚV KSSS nerozpadl, navzdory referendu o zachování Svazu ze dne 17. března 1991, nikdy by nedošlo k vraždění a válce v Jugoslávii, stejně jako by nikdy nedošlo k těm hrůzám, jichž jsme svědky na Ukrajině.

    • Aleš napsal:

     Rozpad SSSR byl stejně nezadržitelný jako rozpady Egyptských říší, Římského impéria, Rakousko – Uherska. Tak to v historii prostě je. Žádná z těch velkých říší nemohla přežít, protože je dohnaly vlastní problémy. Vždy se na prvních místech objevuje 1) Nadměrný státní aparát, který není ani za cenu represí udržet pořádek ve státě. 2) Ekonomické problémy. Nadměrný státní aparát odebírá státu ekonomickou sílu a ve vzdálených oblastech začnou nepokoje. 3) Stát musí pro udržení moci posilovat vnitřní bezpečnostní složky, které pak chybí na obranu před vnějším nepřítelem. 4) Říše se začíná dělit, části území jsou dobita menšími ale agilnějšími národy.
     Proto SSSR přestalo existovat Putin zahájil výstavbu/rekonstrukci SSsr s názvem RF. Ale ani Maďarsko se po rozpadu Rakousko-Uherska nedokázalo zachránit. Jediné co postupem času z Ruska zbude bude nějaká oblast mezi Moskvou a Petrohradem. Nedokážu posoudit kam až dojdou Turci, kam Čína a kam Ukrajina.
     Varny předpoklady k zániku má také EU. Historie nezná žádnou velkou říši, která by se trvale usadila mimo své hranice.

     • admin napsal:

      Pane Aleši, a co USA, také se rozpadnou jako svatá říše římská? Nebo ovládnou naopak celou planetu? Co myslíte?

     • Aleš napsal:

      Jestli se USA rozpadnou na jednotlivé státy nevím. Podle mne to bude po tom, kdy se rozpadne EU (umělý slepenec různých států) a RF (post koloniální slepenec různých území). Ale i USA mohou dojít k vlastnímu konci. Národnostní neshody to nebudou, vlády mají decentralizované a přitom smyšlené nastavené centrální řízení. Co by je mohlo dohnat je jejich „vikingské výpravy“. Pokud zaberou nějaké cizi území a včas nevypadnou bude jejich konec rychlý (viz Vietnam, Irák, Afghánistán). Jejich ostudný odchod byl vlastně jejich spása.

      • admin napsal:

       Pane Aleši, dle mého uvažujete v zásadě správně. Jen doplním, že co se ruské voj. účasti na Ukrajině týče, výborně to popsal jistý Arťom Ignatěv, jehož jsem v překladu uveřejnil (viz 1. odkaz). Jinak řečeno, pro Rusy druhý Afghánistán. Situace pro Rusy o to horší, že za Ukrajinou stojí země NATO, za Ruskem nestojí nikdo. A navíc, což je pro Rusy naprostá tragédie, Rusko ovládá proamer. oligarchie, která skrze WEF a WHO rozkládá Rusko ekonomicky, morálně a sociálně ZEVNITŘ (viz 2. odkaz).

       1) https://nase-pravda.net/2023-02-12-01/
       2) https://nase-pravda.net/2022-12-22-01/

 2. Ivanka Honkova napsal:

  Pokud na Ukrajině SSSR vybudoval prosperující hospodářství, tak proč má patřit Ukrajina zlodějskému koloniálnímu Západu. Kapitalismus je opravdu odpornej a socialismus jsme měli mnohem víc chránit. Diktatura proletariátu měla obsahovat i občanskou výchovu, aby lidé nepropadali propagandě Svobodné Evropy. Oportunismus, který kritizoval už i Lenin, nám dnes přichází pěkně draho a bude z toho těžká cesta ven. Socialismus je jediné východisko, vidíme, že buržoazní demokracie je falešná a nestojí za nic.

  • Jana Novackova napsal:

   I kdyz dost lidi si zacina byt vedomo, ze socialni jistoty socialismu byly mnohem dulezitejsi, nez teoreticka moznost cestovat po celem svete ci teoreticka moznost zalozit vlastni firmu. Ale stale jeste jsme nenasli odpoved na otazku, proc vetsina lidi minuly system odmitla a proc uverila svobodne Evrope. Na te ale byl i duveryhodny Karel Kryl, jemuz „puklo srdce“, kdyz mu doslo, jaka je budoucnost jeho rodne zeme, kterou tolik miloval a kde mnozi tolik milovali jej. ___ Jan Campbell rika, ze to co jsme meli, musime vybudovat znovu a lepe. A muze to trvat i 400 let. 🤔

   • admin napsal:

    Paní Nováčková, vítejte.

    K Vaší docela závažné poznámce, PROČ většina lidí minulý systém odmítla, uvedu toto.

    V SSSR 17. března 1991 proběhlo referendum o zachování Svazu. Výsledek byl drtivý ve prospěch zachování Sovětského svazu, konkrétně to bylo 78 %, dokonce i na Ukrajině to bylo 70 %. Nelze tedy říci, přinejmenším v bývalém SSSR, že většina lidí minulý systém odmítla. Sama vidíte, bylo to právě NAOPAK!

    Problém s pozdějším rozpadem SSSR, jakož i následným rozpadem evr. soc. států, byl spojen se zcela jinou příčinou, a sice se zrádnou politikou ÚV KSSS, jenž navzdory výsledkům výše uvedeného referenda naprosto svévolně pohřbil komplet všecko, co se zde vybudovalo za desítky let. Jinak řečeno, zradí-li hlava, odejde nakonec i tělo.

  • Aleš napsal:

   KDO DOOPRAVDY ZVEDL RUSKO Z KOLEN
   Zdroj: Hopkins Andrej (Facebook)
   Kdo doopravdy pozvedl Rusko? 10. února 1992 začaly dodávky humanitární pomoci do zemí bývalého Sovětského Svazu, jež je známa pod názvem „Operace Provide Hope“. V tento den 12 vojenských dopravních letadel amerického letectva Lockheed C-5 Galaxy a Lockheed C-141 Starlifter, dislokovaných v Německu a Turecku, dodalo 500 tun potravin a léků do 12 míst v bývalém Sovětském Svazu.
   Humanitární pomoc tam pojali po svém a bezplatně dodané potraviny začali PRODÁVAT V OBCHODECH.
   Detailní informace zde (rusky):
   https://skrepohistory.livejournal.com/11114.html
   Operace „Provide Hope“ byla ukončena v roce 1994 a celkově bylo do 33 míst dodáno 25 000 tun léků a potravin.
   Zde odkaz na Wikipedii (anglicky):
   https://en.wikipedia.org/wiki/Operation_Provide_Hope
   Abyste si nemysleli, že „američtí imperialisté“ na Rusko zanevřeli, poskytli jim ješte jednu humanitární pomoc v letech 1998-99 dodávkami potravin v hodnotě 1 MILIARDY DOLARŮ. Ještě žádná země na světě v onom období nedostala jednorázovou humanitární pomoc od USA v takové výšce.
   https://www.newsru.com/finance/01nov2000/help.html
   Podrobný rozpis humanitární pomoci v letech 1998-99.
   http://istorya.ru/forum/index.php?showtopic=9458
   To jsou ti zlí Američani, kteří podle našich dezolátů jen škodí všude kam přijdou a kteří jen ubližují Rusku.

   • admin napsal:

    Pane Aleši, vítejte a klidnou neděli Vám přeji.

    Protože mám rád matematiku, vyjádřím se v číselném pojetí Vašeho příspěvku. Nuže tedy.

    Napsal jste, že v letech 1992-1994 bylo v rámci operace Provide Hope dodáno do Ruska 25 000 tun léků a potravin, což v přepočtu na 1 Rusa dává výsledek ⅙ kg lékové a potravinové pomoci na dva roky:

    Pomoc: 25 tisíc tun = 25 miliónů kg
    Počet obyvatel RF: asi 150 miliónů
    Dvouletá pomoc operace Provide Hope na 1 Rusa v kg:
    25 miliónů / 150 miliónů = 25 / 150 = 5 / 30 = ⅙ kg, což odpovídá asi jednomu malému krajíci chleba na dva roky.

    RESUMÉ: Tato pomoc rozhodně Rusům trn z paty nevytrhla. Pomoc měla jen symbolický význam, kterak dobrotivý Západ miluje národy rozpadlého Sovětského svazu. Ostatně, nezměrnou lásku USA vůči ruskému národu lze dokumentovat takto: https://nase-pravda.net/2022-11-18-09/

  • Aleš napsal:

   Holodomor (1932-1933)
   Během uměle vyvolaného hladomoru na Ukrajině, Kubáni a v Kazachstánu zemřely miliony lidí. Sovětský svaz však v tuto chvíli pomoc svých “nepřátel” odmítl. SSSR tehdy podle většiny současných historiků zabíjel dvě mouchy jednou ranou – na jednu stranu mu bezohledný vývoz obilí z Ukrajiny pomáhal financovat masivní industrializaci země, na stranu druhou ukazoval neomezenou moc nad životy svých obyvatel, zejména nežádoucím ukrajinským nacionalistům. Tento hladomor, který nesl známky genocidy, měl za následek rozsáhlé úmrtí populace a masové hroby po celém regionu. Oficiální záznamy neposkytovaly úplné informace o tom, co se vlastně dělo – úmrtí často zůstávala neevidována, příčina smrti chyběla, aby se zatajila skutečná situace.
   Na vrcholu hladomoru v červnu 1933 umíralo kolem 28 000 lidí denně. Mrtvá těla ležela na ulicích a docházelo ke kanibalismu, i v rámci rodin. Za dobu trvání této pohromy zemřelo přibližně 3,9 milionu Ukrajinců (jak bylo zjištěno ve studii z roku 2015 týmem demografů z Ukrajinského institutu demografických a sociálních studií a University of North Carolina-Chapel Hill).
   Zatímco Ukrajinci umírali, sovětský stát v roce 1932 vyvezl z Ukrajiny přibližně 4,27 milionu tun obilí, což je dost na to, aby se uživilo nejméně 12 milionů lidí po celý rok. Sovětské záznamy navíc ukazují, že v lednu 1933 byly v SSSR dostatečné zásoby obilí, aby nasytily více než 10 milionů lidí. Vláda mohla zorganizovat pomoc při hladomoru a navíc mohla přijmout mezinárodní humanitární mise. K ani jednomu však nedošlo, Moskva zahraniční nabídky odmítla a obvinila ty, kdo je nabízeli z vměšování.

   • admin napsal:

    Pane Aleši, zdravím Vás.

    Vše jste uvedl v souladu s výkladem dějin. Nicméně, zajímal by mne Váš postoj k tomu, že fašistické Německo během Velké vlastenecké války v letech 1941-1945 způsobilo 27 miliónů obětí a další desítky miliónů zmrzačených jen na území SSSR?

   • maukycz napsal:

    Já bych k tomu učebnicovému výkladu, který je u nás propagován, doplnila následující:
    Na hladomoru se výrazně podepsaly i západní mocnosti a USA. V SSSR v té době probíhaly GOELRO a NEP, v jejichž rámci Stalin provedl elektrifikaci SSSR – ano, za toho zlého Stalina se zvýšila životní úroveň obyvatel více než 20x, takže si můžeme povídat, jak asi obyčejní lidé předtím žili. A spolu s elektrifikací probíhala rozsáhlá industrializace, Stalin pozval do země západní investory a fabriky mu tam mimo jiné stavěl Mercedes, Bosch a americké firmy. Byly stavěny stovky továren, kdy bylo domluveno, že platby budu prováděny v penězích případně surovinách. Jenže neúroda nepostihla v tom roce jen SSSR (mimochodem ten hladomor rozhodně nebyl jen na Ukrajině, ale i v jiných částech SSSR) a západní investoři si vynutili, že nepřijmou jiné platby než ve formě obilí a potravin, ačkoli dobře věděli, jak na tom SSSR je. Aby bylo možno industrializaci dokončit, byl nucen SSSR vyvézt daleko více obilí na úkor svých občanů – a nejen Ukrajinců, tolik k té proklamované západní pomoci a tomu tzv. uměle vyvolanému hladomoru…

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *