Jihočeská programová konference 6. dubna 2024 vytýčila jasný volební směr – DOLEVA!

Koalice STAČILO! představuje na politické mapě jižních Čech jedinou autenticky levicovou formaci. Přináší jedinečný program, jenž je příznivý pro lidi. Zvolili jsme cestu, která jde k lidem a která počítá s lidmi.

Programová konference pro krajské volby v Jihočeském kraji se uskutečnila v sobotu 6. dubna 2024 v areálu VŠTE v Českých Budějovicích. Začali jsme již v 9 hodin, v sobotu ráno, v jarní náladě a za slunečného počasí. Program byl vskutku pestrý a nabitý.

Úvodním slovem zahájila a celou konferenci řídila a moderovala krajská předsedkyně KSČM Alena NOHAVOVÁ. Představila hosty, jimiž byly přední osobnosti mírové, vlastenecké a levicové politické scény.

Zdravici pro jihočeskou programovou konferenci věnoval účastníkům Milan KRAJČA, místopředseda ÚV KSČM a člen Světové rady míru. Následoval příspěvek hostů zastupujících naše koaliční partnery v rámci formace STAČILO! Hovořili Ondřej DOSTÁL a Jana TUROŇOVÁ, oba kandidáti do EP za Spojené demokraty – Sdružení nezávislých. (Stejně tak i Milan KRAJČA či naše krajská lídryně Kateřina JIROUSOVÁ osobně svou kandidaturou podpořili právě koalici STAČILO! v evropských volbách – oba jsou nominováni za Komunistickou stranu Čech a Moravy.)

Za Českou stranu národně sociální, za niž kandiduje do EP její předseda Michal KLUSÁČEK, promluvil na programové konferenci krajský předseda a člen Českého svazu bojovníků za svobodu, velký vlastenec Ivan FABIÁN. A v neposlední řadě jsme měli tu čest přivítat zástupce ČSSD (České suverenity sociální demokracie) Petra SOJKU, jenž jako zástupce Jiřího PAROUBKA a Jany VOLFOVÉ pozdravil všechny přítomné a zapůsobil poutavým projevem.

A nezapomínejme ani na nezávislé osobnosti, tzv. bez politické příslušnosti, jež přispějí svou osobitou přidanou hodnotou, svým individuálním charismatem, a stanou se „solí a kořením“ naší kandidátky.

Následovala plejáda odborně zdatných řečníků, zvláště za jednotlivé pracovní programové skupiny, jež zastřešuje člen VV ÚV KSČM Tomeš VYTISKA, doprovázený krajskými místopředsedy Stanislavem MÍKOU a Markem ADAMEM.

O odborných tématech pro krajské volby fundovaně hovořili např. Ivan NADBEREŽNÝ (hospodářská politika), Miroslav MÁČE (bydlení), Vítězslava BABOROVÁ (školství), Hana TŮMOVÁ (životní prostředí), či starosta malé obce Stanislav ČEŠKA (venkov a zemědělství) a mnozí další.

Všichni vystoupivší řečníci přispěli obohacujícími podněty, jež svědčí o vzájemném propojení získané odbornosti s realitou každodenního života. Zmiňme např. potravinového experta Jiřího ŠÁTAVU, který se nemůže a nehodlá smířit s likvidací potravinové soběstačnosti v ČR polistopadovými vládami.

Významnou osobností programové konference byl nepochybně volební manažer pro krajské volby Lubomír PÁNA, jenž zároveň konferenci spoluorganizoval. Promluvil zde též člověk zasloužilý a znalý, který KSČM dlouhá léta vedl – bývalý předseda ÚV KSČM Vojtěch FILIP.

V. FILIP skvěle pohovořil o mezinárodních otázkách ve vazbě na fungování Kraje a předal své letité a cenné zkušenosti ostatním.

V anketním hlasování o doporučeném názvu pro krajskou kandidátku se zúčastnění delegáti a hosté vyslovili pro souznění s názvem STAČILO!, který se aktuálně těší velmi dobré mediální podpoře, a to zejména díky osobní invenci a pracovitosti předsedkyně ÚV KSČM a europoslankyně Kateřiny KONEČNÉ.

Nutno přiznat, že kontaktní kampaň, tak jak ji nastavila svým osobním příkladem Kateřina KONEČNÁ, pomáhá polévat živou vodou mimo Sněmovnu se ocitající radikální levici. Právě to představuje hlavní a zásadní úkol pro nás všechny – pomoci vrátit pojmu LEVICE zpět význam, váhu, aktuálnost, smysl a podstatu. A hlavně vrátit důstojný život všem lidem v naší krásné vlasti. Umět přesvědčit lidi, že jen a pouze levicová (potažmo socialistická) cesta nabízí celé společnosti to nejcennější – MÍR a PERSPEKTIVU ROZVOJE a PŘEŽITÍ pro budoucí generace.

V diskusi vystoupilo ještě mnoho bravurních řečníků, od našich zemědělců přes vodohospodáře či ochránce přírody a krajiny; od zkušených pamětníků až po mladé komunisty. A též zde významně zazněl hlas zastupitelů měst a obcí.

Právě od zastupitelů měst, Václava EBERTA z Tábora a Vlastislava ŠVECE z Dačic, vzešla jedna důležitá, ba dokonce fundamentální myšlenka celé konference. Zkušenost z volební praxe. Myšlenka, s níž jsme všichni odcházeli domů:

SAMOTNÍ NIC NEVYBOJUJEME – DOBA NÁS ŽÁDÁ,
BA PŘÍMO VYZÝVÁ SPOJOVAT SE!

TLAK OKOLNOSTÍ DNEŠNÍHO ROZHAŠENÉHO SVĚTA
NÁS UČÍ SPOLUPRACOVAT!

A ZNOVU HLEDAT CESTU K LIDEM…

Ne náhodou jsme jihočeskou programovou konferenci zahájili státní hymnou Kde domov můj a zakončili levicovou Písní práce…

Děkujeme Alence NOHAVOVÉ a Lubomíru PÁNOVI za organizaci, dále členkám a členům Klubu českého pohraničí, Levicového klubu žen, Okresních výborů KSČM. A v neposlední řadě vřelé díky všem partnerům, přátelům a podporovatelům jihočeské vlastenecké levice!

ČEST VLASTENECKÉ A LEVICOVÉ SPOLUPRÁCI!

PRAVÉ SRDCE BIJE VLEVO!

Text: Marek ADAM
Foto: Lubomír PÁNA, Ivan NADBEREŽNÝ
Zdroj: JČ KV KSČM


Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *