Francouzský prezident Macron vysílá vojáky do Moldavska a na Ukrajinu

Ačkoli Macronova prohlášení o vyslání vojáků na Ukrajinu vyvolala v NATO silné reakce, situace je jasná a dokonale zapadá do programu globalistů:

Ukrajina nesmí za žádných okolností „prohrát“ s Ruskem, a pokud tam budou muset být vysláni vojáci, tak budou.

Koncem roku 2023 již Macron poslal do Moldavska vojenské vybavení (osobní výstroj, lehké pěchotní zbraně a munici). Další zásilky těžké techniky budou uskutečněny v příštích týdnech. Kromě toho Macron jednostranně a bez konzultace s francouzským parlamentem rozhodl o přesunu sil 1. pěšího výsadkového pluku námořní pěchoty (1er RPIMA), který se v současnosti nachází v Africe, do pohraniční oblasti mezi Moldavskem a Podněstřím. Podněstří minulý týden požádalo Rusko o podporu tváří v tvář moldavské agresi, takže francouzské jednotky budou brzy na dostřel ruských kalašnikovů. Je zřejmé, že zde nemluvíme o technickém personálu nebo instruktorech, ale o zkušených bojovnících.

Navíc, opět jednostranně a bez konzultace s francouzským parlamentem, se Macron podle zdroje z francouzského generálního štábu hovořícího pod podmínkou anonymity rozhodl vyslat síly přímo na Ukrajinu. Všichni vědí, že francouzští instruktoři, vojenští technici a zpravodajští důstojníci tam již delší dobu jsou, ale to bylo neoficiálně. Tentokrát francouzské síly vstoupí na Ukrajinu oficiálně.

Zatím nemáme přesné informace o jednotkách, které budou nasazeny, ale dnes můžeme říci, že jejich úkolem bude přinejmenším zpočátku zůstat na statických pozicích v citlivých lokalitách. „Lidský štít“ přizpůsobený vojenským jednotkám. Macron to zdůvodňuje tím, že pokud Rusko ví, že se francouzské jednotky nacházejí v bodě X, Rusko na bod X neudeří, protože nechce vyvolat přímou konfrontaci s NATO.

Tato argumentace je Macrona naprosto hodna a myslím, že není třeba říkat víc, protože je zřejmé, že ať už se francouzské síly nacházejí v bodě X, nebo ne, pokud má bod X nějakou strategickou nebo taktickou hodnotu, naše síly ho obsadí.

Podle zdroje z francouzské prezidentské administrativy, který hovoří pod podmínkou anonymity, plánuje Macron příští týden o těchto rozhodnutích informovat politiky a žádá jejich mlčení „v národním zájmu“. Podle tohoto zdroje se pak Macron v závislosti na reakcích politiků rozhodne, zda bude o svém rozhodnutí informovat francouzský parlament.

To ovšem není nic jiného než fraška, protože francouzský parlament hlasuje pro vše, co mu Macron nařídí, a to bez výjimky posledních deset let.

Je zřejmé, že z vojenského hlediska přítomnost francouzských sil situaci nezmění.

Avšak na základě článku 5 Smlouvy o NATO, který stanoví, že všechny země reagují, pokud je jedna z nich napadena, by údery proti francouzským jednotkám, k nimž určitě dojde, měly vyvolat vstup NATO do války proti Rusku.

Ve skutečnosti se s tím počítá od samého počátku, jak pravidelně říkám. Všechno do sebe zapadá a věci se mohou velmi, velmi rychle změnit.

Ruští vojenští analytici předpovídají vážnou eskalaci konfliktu v dubnu až květnu tohoto roku. Jinými slovy zítra.

Takže se vracíme k otázce, kterou jsem již několikrát položil: Měl by být Macron neutralizován, aby se zabránilo třetí světové válce?

Odpověď je jasnější než kdy jindy. Macron samozřejmě není jediným šílencem v této skupině, ale jeho zmizení dá ostatním matadorům podnět k zamyšlení. Vyhnout se světové válce stojí za osobní oběti.

Boris Guenadevitch Karpov, ZDROJ (překlad Zvědavec)

Příspěvek byl publikován v rubrice Aktuality, Kauza Ukrajina. Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *