Jindřich Kulhavý: Přežijí to Kavčí Hory?

Extrémní snaha ožebračit české obyvatelstvo až na dřeň pokračuje. Dlouhodobé volání ČT a ČRo po zvýšení koncesionářských poplatků má být touto destruktivní vládou vyslyšeno.

Je to vcelku logické, nynější vedení státu potřebuje hlásnou troubu ochotnou podporovat jeho naprosto zcestná rozhodnutí a obhajovat je.

Divák České televize či posluchač Českého rozhlasu nechť si za sledování veřejnoprávních médií vysílajících mezi své konzumenty jednu lež za druhou platí. Je to jeho výběr a nemá li potřebu hledat si zábavu či informace na serióznějších „pódiích“, ať tedy investuje do naprosto tendenčně vysílajících stanic. Jakým právem však vláda vytahuje peníze z kapes občanů, kteří si po celý rok nepustí ani jednu z těchto stanic? Kolik z vás sleduje ČRo nebo má potřebu sedět před pořady moderované Václavem Moravcem, Norou Fridrichovou či Jakubem Železným? Tito eurounijní řiťolezci odradili mnoho diváků kdysi vnímající ČT jako populární.

Bohužel nám tato státem prosazovaná a tendenčně vysílající média jaksi svou úrovní poklesla na takovou míru, že zdaleka ne každému chybí. O existenci ČRo už polovina populace ani neví a ČT zase svým nezájmem o kvalitní sport či skutečně nestranné zpravodajství přišla o kdysi skalní fanoušky. Takže pro koho vlastně vysílají a proč by ti, které nezajímají, měli přispívat na jejich provoz? Zvláště když komerční stanice žádnou úlitbu v řádu miliard a miliónů nedostávají a musí se samotné protloukat mediálním prostorem?

Koncesionářské poplatky jsou de facto jen dalšími skrytými daněmi. Vlastníte televizní přijímač, autorádio, monitor či mobilní telefon, jste dle vlády potenciálním divákem či posluchačem jejich prolhaných stanic a budete platit.

Je to stejné, jako by přikázali všem si koupit měsíční kupón na MHD, přestože jste s ní přes 20 let nejeli, protože teoreticky můžete kdykoliv nastoupit. A platí to i pro ty, kteří už ani nevychází z domova. Pokud si toto necháme líbit a Kavčí Hory nevzplanou, pak jsme národem idiotů.

Nechť se proliberární tlampače stanou komerčními nedotovanými médii nucenými se uživit vlastní produkcí, a třeba i za cenu většího množství reklam, poté uvidíme, jak dlouho bude kolos na Praze 4 existovat. Jde jen o dalšího neziskového molocha, z něhož žije plno dalších příživníků. Proč mají platit firmy vlastnící počítače, na nichž se pracuje, za schopnost těchto přístrojů přijímat televizní či rádiový signál, když se jejich uživatelé nijak tvorbou veřejnoprávních médií nezaobírají? Kolik z občanů vlastnících moderní mobilní telefon využívá vymoženosti pustit si ČT či ČRo? Jde o zanedbatelné procento všech občanů České republiky.

Zvýšení poplatků a jejich rozšíření je dalším neodpustitelným zločinem Fialovy vlády. Nestačí navýšené daně, zatahování do války s Ruskem, o němž se už otevřeně na určitých místech mluví naprosto otevřeně a jako o jisté budoucnosti. Dokonce nám i pomocí předražených médií tvrdí, že ta válka bude jaderná a máme se na ni připravit. Zamlčují se tu reálná fakta a předkládají nám naopak naprostou škváru.

Ignorují zadlužování, inflaci, následky vakcinace, blížící se ekonomický kolaps, ale zahlcují nás bojem s údajnými dezinformacemi, prounijní propagandou a nenávistnou ideologií. Ovlivňují mysl méně bystrých smyšlenými teoriemi o klimatické katastrofě, nutnosti vypořádat se s CO2 a uhlíkovou stopou, ale už nepřináší záběry z dolů, kde africké děti těží nerosty potřebné k výrobě elektroaut a jejich baterií:

A my si za demagogii plivající na nás z obrazovek, displejů či reproduktorů máme připlácet? Není to jen další důkaz arogance, drzosti a zoufalství Petra Fialy a jeho poskoků? Opravdu si to necháme líbit?

Příspěvek byl publikován v rubrice ►DŮLEŽITÉ, Analytika, Politika se štítky . Můžete si uložit jeho odkaz mezi své oblíbené záložky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *